Az idei évben először rendezi meg Magyarországon a Hungary Talent a 3 on 3 XCBlade Ice Hockey Challenge Tournament eseményt. A torna május 25-én, szombaton reggel 8 órakor kezdődik a Vasas Jégcentrumban.

A két korosztályban, U14-es és U16-os korcsoportban meghirdetett versenyre összesen 16 csapat regisztrált (10 az U14-es, 6 pedig az U16-os mezőnyben). Minden csapat öt mérkőzést játszik majd (az U14-esek 1x20 perces, az U16-osok pedig 1x25 perces meccseket).

3. Nincs pattintott lövés
4. Minden 2. szabálytalanság után büntető lövés (jégen lévő játékosok bármelyike elvégezheti a büntetőlövést)
5. Győzelem 2 pont, döntetlen 1, vereség 0
6. Pontazonosság esetén egymás közötti eredmény számít
7. Kapus lehozatal van
8. Szándékos sérülés okozás esetén végleges kiállítás arra a meccsre, az adott játékosnak
9. Nem érvényes a gól, ha a korong a dudaszó után halad át a gólvonalon
10. 4 – 3 – as szituáció esetén, ha a létszámfölényben játszó csapat szabálytalankodik, automatikusan technikai gólt jelent
11. Ha a kapus fogja a korongot, a támadó csapatnak hátrébb kell korcsolyázni, és a kapusnak kell játékba hoznia a korongot, akár kézzel, akár ütővel
12. Játékidő U14 korosztály 1 x 20 perc U16 korosztály 1 x 25 perc
13. Helyosztó mérkőzéseken döntetlen esetén 3 – 3 büntetőlövés következik
A tornán minden csapat kap egy direkt erre az eseményre gyártott mezt, amiben a tornán játszanak majd. A 19 óra 20 percig tartó, tehát egész napos torna sorsolása itt látható:

10:05-10:25 Pirannyák - OHA / Ice Team 13 - AHC
10:30 - 11:50 The Blades - Pittsburgh kölyök / Siberia Red HC -Miskolci Jégszántók

18:55 eredményhirdetés

Az esemény helyszínén egész nap kipróbálható lesz a forradalmian új fejlesztésű XCBlade korcsolyapenge, aminek a beállításában szakemberek segítenek majd a helyszínen. Ráadásul az új technológiával készülő pengét a torna közben a jégen is kipróbálhatják az érdeklődők. A játékosokat is várjuk tehát, akik nem csak egy izgalmas formátumú tornát nézhetnek meg, de sokat megtudhatnak az XCBlade-ről és még ki is próbálhatják azt!