Hungary Talent

BAUER Series 2019 STEEL CITY SHOWCASE Tournament Ostrava

2019-04-26 20:25:53

Április 12-14. között rendezték meg a BAUER Series 2019 STEEL CITY SHOWCASE tornát a csehországi Ostravában, ahol a legjobb 150 gyerek versenyzett Csehországból és Szlovákiából.

A torna szervezői a méltán híres Sport Connect egyesület, aminek a főnöke Péter Jónak, aki a legeredményesebb cseh Select csapat vezetője.

A Sport Connect három csapatot is indított, ezek közül az egyik a Czech Knights csapat volt, ami 2018-ban megnyerte a világ egyik leghíresebb utánpótlás tornáját, a Pee Wee Cup AAA Québec-et, ahol több mint 250 csapat versenyez a világ minden tájáról. Ennek megfelelően tavaly nagyon jól szerepeltek ezen a tornán is, idén a 2006-os korosztály csak a döntőben kapott ki. Ebből azért el lehet képzelni, hogy milyen szintű jégkorongozókkal kellett játszania a Hungary Talent csapatának a csehországi tornán. A célunk egyértelműen az volt Ostravában, hogy felmérjük magunkat, hogy a legjobbakhoz képest hol tartunk.

A csoport meccsek játék ideje 2x20 perc volt, ahol mindkét félidő külön számított.

Hungary Talent - FRESH Select 3:3,3:1
Hungary Talent - Pilsen Indians 2:1,0:3
Hungary Talent - Slovakia Kings 1:2,2:2
Hungary Talent - Dynamo Pardubice 3:1,2:1

Nagyon egyenlő meccseket játszottunk a papíron és pályán is jobb ellenfelek ellen. Győzni és pontokat szerezni is sikerült óriási küzdelmek árán, így tovább jutottunk a legjobb négy csapat között. A döntőbe jutásért játszott mérkőzésen játszottunk a már említett Czech Knights gárdájával, ahol már nem tudtunk velük lépést tartani, és utána, a harmadik helyért játszott találkozót is elveszítettük.

8. FRESH Select (SK)

Ebből talán kiderül, hogy a cseh csapatok milyen szinten vannak.

Egy nagyon jó tornán értünk el nagyon jó eredményt a 2006-os korosztállyal, Ostravában:

Edző: Szajbert Krisztian és Markó István

A Hungary Talent 2006-os csapata augusztusban Prágába utazik, ahol idén a 2007-es korosztály is játszott a Bookcamp Cup megmérettetésen http://www.hungaryselect.hungarytalent.hu/article.php?title=Kemény+munkával+meglett+a+harmadik+hely%21