Ennek a korosztálynak idén utoljára van lehetősége résztvenni a tornán – talán ezért is érkezik nagyon komoly mezőny hozzánk. Összesen öt ország 11 csapata érkezik Budapestre 2023. június 8-11. között.

A 2009-es korosztálynál nagyon érdekes lebonyolítás lesz, mivel a csoportok első három csapata továbbjut és kieséses szakaszban játszik tovább az 1-6. helyekért. A 4-5-6. helyezett csapatok pedig körmérkőzést játszanak egymás ellen a 7-11. helyekért.

Ennek megfelelően minden csapat hat vagy hét 2x20 perces meccset fog játszani – ahol minden félidő külön eredménynek számít majd. A játékidő az első tizenötpercben futóóra, utána pedig öt perc tisztán játék.