Hungary Talent

Egy hajszálon múlt a döntő

2017-04-07 13:01:15

Nagyszerű teljesítménnyel szerepelt az U10-es csapat a csehországi WTT tornán, ahol ezúttal csak egy nagyon kicsi hiányzott a döntőhöz.

Gyönyörűen kezdett az Hungary Talent csapata, hiszen az első két csoportmérkőzést megnyerték a srácok. Az utolsó mérkőzésen a döntetlen is elég lett volna, hogy meglegyen végül a döntő meccs.

Ennek megfelelően öt perccel a meccs vége előtt még vezettünk 2-1-re, de végül 3-2-re kikaptunk - úgy, hogy 57 másodperccel a vége előtt kaptuk az utolsó gólt, s a kapus lehozatal után egy szóló is kimaradt a mi oldalunk. Utána sajnos a harmadik helyért folytatott csatában is alulmaradtunk - szintén 3-2-re. Így, bár nagyot küzdöttek a srácok, nem sikerült megismételni a tavalyi bravúrt, amikor harmadik helyen végeztünk.

A nyolccsapatos tornán nagyon minimális különbségek voltak a csapatok között. A 16 mérkőzésből 13 meccsen 1 vagy 2 gólos különbség született. A hatodik csapat megverte a későbbi győztest - ebből is látszik, mennyire kiegyenlített volt a mezőny.

Fontos megemlíteni, hogy egyéni teljesítmények között is voltak kiemelkedő eredmények: Karó Levente a gyorsasági versenyt például megnyerte száz gyerek közül.

Székely Csaba, a csapat edzője így emlékezett vissza a tornára: - Nagyon sikeres tornát tudhatunk magunk mögött, annak ellenére hogy a tavalyi helyezésünkhöz képest egy helyet rontottunk.
Idén nagy pálya volt, teljesen más, mint a kis pálya - ettől függetlenül a gyerekek egytől egyig megállták a helyüket. Nagyon kiegyenlített volt a mezőny, apró kis nüansznyi dolgok döntöttek egy-egy mérkőzésen. Jó volt látni, hogy ezen a nagyon magas szinten is megálljuk a helyünket es végig versenyben tudunk lenni cseh és szlovák select csapatok ellen. Ez mindenképpen biztató jel a jövőre nézve, jó úton járunk. Nekünk edzőknek is óriási élmény ilyen színvonalas tornán részt venni.
Mi is sokat tanulunk ezáltal és a motivációt is erősíti bennünk, bizonyíték ez arra, hogy megéri dolgozni es arra ösztönöz, hogy napról-napra fejlődjünk és mindig egy kicsit jobbak es jobbak legyünk.

A mérkőzések:

1.csoportmeccs
Hungary Talent-Slovakia Talent 5:3 (1:0,3:1,1:2) gólok :Erdősi (Varga), Hiezl, Polgár (Ipolyszögi), Polgár (Erdősi, Lászlóffy), Polgár (Lászlóffy)

2.csoportmeccs
Hungary Talent-East Select 4:2 (2:0,1:1,1:1) gólok:Vén (Nagy), Karó, Lászlóffy (Erdősi), Ipolyszögi

3.csoportmeccs
SHL Select -Hungary Talent 3:2 (1:0,0:1,2:1) gólok: Vén (Nagy,Márffy), Polgár (Hiezl)

4. meccs - 3 helyért
West Select-Hungary Talent 3:2 (0:1,2:0,1:1) gólok: Polgár (Ipolyszögi), Vén

Az U9 és U10 megmérettetés eredményeit itt tudják megnézni:

Ugyanitt követhetik majd az U11-es csapat teljesítményét is április 7-8 -án! Szurkoljanak nekik is!